ZDRAVÍM VŠECHNY, CO NA TENTO BLOG ZABLOUDILI (AŤ UŽ ÚMYSLNĚ ČI NÁHODOU).
BOHUŽEL JÁ A MŮJ BLOG SI MUSÍME VZÍT DOVOLENOU.
NEDOKÁŽI ŘÍCT, ZDA JE TO JEN NA PÁR DNÍ ČI NA TÝDNY.
ALE AŽ SI VYŘEŠÍME, CO VYŘEŠIT MUSÍME, OPĚT SE OZVEMEMrkající
ZATÍM VŠEM PŘEJI SAMÉ KRÁSNÉ DNY PLNÉ SLUNÍČKA
Usmívající se

Rozhodnutí

7. května 2013 v 2:41 | Pukína |  TÉMA TÝDNE
(Pro lepší pochopení článku doporučuji přečíst si předchozí část - odkaz zde)

Čas plyne stále rychleji...

Tak na to jsem myslela tu noc, kdy jsem se musela rozhodnout. Chtěla jsem ho zastavit. A tak nějak "zakonzervovat" jednu osůbku... A teď už určitě tušíte... Ano, nastěhovala jsem se do babiččina bytu.A co rozhodlo? V podstatě jste všechny důvody nastínili v komentářích:
- v novém pronájmu jsem se opravdu necítila dobře. Sice jsem na něj kývla, ale tak nějak pod tlakem událostí a času.
- to, že nový pronájem je jistota, nemusí platit. Jak psala Robka, takovou zkušenost mám právě za sebou. Přeci jen majitel je majitel, může se mu v životě postavit do cesty také nějaká nečekaná událost a jistoty je konec...
- stěhování je přes cestu, tzn., že zůstáváme tam, kde jsme zvyklí, kde máme vše při ruce - škola je pár metrů od baráku, to samé obchod, lékaři, školka,... Navíc pár metrů cyklostezka, příroda, dětské hřiště...
- i když už se budeme muset opět vystěhovat, budeme mít snad víc času jak na hledání vhodného bydlení, tak na stěhování
- no, a samozřejmě finance! Je velký rozdíl platit za pronájem nebo za "vlastní". I když nejspíš přijdeme o zálohy na nový byt, určitě ušetříme. A to v podstatě rozhodlo.
- a babička? Věřím, že když bude mít mamčinu péči, tak tu s námi ještě nějaký čas pobude:)

V momentě, kdy jsem se rozhodla, začala jsem podle toho jednat. Už jsem se nemohla otáčet zpět a přemýšlet nad tím, jestli dělám dobře. Nebyl čas říkat si - co by...kdyby...A začal ten pravý boj. To tedy byla jízda!

Čtvrtek - ráno volám pro jistotu babičce, jestli si je jistá. Dostávám kladnou odpověď a žhavím linky. Volám realitku, starou i novou "paní domácí", řešíme, co s věcmi babičky... Odpoledne si mamka bere synečka na prázdniny a začínají galeje.

Pátek dopoledne - musím ještě do realitky. Pan makléř mi slíbil, že bude vše nachystané, že situaci probere jak s majiteli, tak s právníkem. No, ztratila jsem tam hodinu cenného času. Až přede mnou si četl smlouvu, neustále mi povídal, že se s takovou situací ještě nesetkal, obvolával bůhví koho. A stejně dospěl k závěru, že nic neví, a že se sejdeme až další týden. Do té doby prý bude vědět víc. Nemusím vám vykládat, co se mi za slůvka honily v hlavě! Dál jsem letěla za "hodnou paní" kvůli internetu. Mile jsem se na ni usmála :-) a pověděla jí, že po dvou dnech opět potřebuji změnu smlouvy kvůli adrese. Myslím, že paní hledala skrytou kameru. Nějakou chvíli jí trvalo než pochopila, že srandu si fakt nedělám. Popřála mi hodně štěstí. Já jí taky. A k tomu jsem přidala, že už se snad dlouho neuvidíme. Myslím, že jsem u ní - i přes to všechno - zahlídla záblesk úsměvu.

Pátek odpoledne - balím rychle babiččin byt. Mamka s manželem přijíždí pro pár věcí, pomuchluji se s prďoškem a pokračuji. Odpoledne přichází na chvíli moje nejmladší sestra a přenášíme do nového bytu hotové krabice a pytle. Ségra nadává jak dlaždič, že nevzala auto. Pravda, řekly jsme si - je to přes cestu - ale ono se to sakriš pronese, mákly jsme si. Po škole a kroužku mám k ruce i dcerku, která mi statečně pomáhá. A večer se mnou ještě jede do odvolaného bytu. Měli jsme tam už pár věcí, které odvážíme.

Sobota - balím babiččin a náš byt. Mamka přijíždí pro dalších pár věcí (mají jen vozík za autem). Opět pomuchlování, Ríša je nadšený, jak se vozí autíčkem tam a zpět a jak má pěkně pestrý pobyt u babičky. Kačenka zůstává se mnou a pomáhá. Jsem strááášně ráda.

Neděle - ráno opět mamka s mazlíčkem, v 11 h nastupují "borci" a stěhují... Přichází mnou zavolaná posila - další babička - aby aspoň na chvíli odvedla a zabavila do práce velmi žhavou dcerušku. Aby se mi božatko nepřepracovala:) Večer s Kačkou doděláváme starý byt, vytíráme, vyklízíme a odnášíme zbytky... Hotovo!

Nóóó, to byl tedy opět super týden! Jak to tak čtu, nechápu, kolik jsme toho všichni zvládli. Velké díky patří VŠEM zúčastněným!

A neskutečnou tečku udělala naše babička. Volala z nemocnice, spousta starostí o to, jak to zvládáme, jak se nadřeme, co kde máme udělané... Říkám jí, že vše proběhlo jak má. Že sice kličkujeme mezi spoustou věcí a ještě asi dlouho budeme, že než něco najdeme trvá to minimálně hodinu, ale to už se časem nějak dodělá... A pak mě dorazila. Prý když to bydlení máme tak hezky vyřešené, tak už může v klidu umřít! Srdce se mi zastaví, mám mžitky před očima a jen křičím - babííí, právě že teď nééé! V ten moment to došlo ale i jí. A řekla něco, na co si vzpomenu vždy, když na chvíli zapochybuji, jestli jsem udělala dobře - "TAK JÁ SE KVŮLI VÁM BUDU SNAŽIT A JEŠTĚ TU S VÁMI NĚJAKOU DOBU VYDRŽÍM".

A protože mamka je mojí pravidelnou čtenářkou, je mi jasné, že mi teď přibude další návštěvník - babička - když bydlí u ní. Takže vzkaz pro Tebe, babičko:
I když to tak někdy nevypadá, máme Tě rádi. A jsme Ti vděční za všechno, co jsi pro nás udělala a jak jsi nám pomáhala! Nevím, kde bychom bez Tvé pomoci byli. Neumím moc takové věci říkat, raději je píši. A teď si je můžeš číst:-) Je pravda, že teď Ti držím pěsti dvojnásobně, aby jsi s námi byla ještě dlouho a užila si jak děti, tak život. A i když už toho moc nenachodíš, pořád je na co koukat. A hlavně teď, v tuto dobu. Sedneš na zahradu a budete se na sebe se sluníčkem usmívat. Za chvíli budou prázdniny, takže se uvidíme častěji. Ještě budeš nakonec ráda, když s dětmi odjedeme zase domů a budete mít klid:).
No, a na Tvoji devadesátku (sedm let uběhne jak voda) zajdeme na diskošku, šipky nebo bowling. A věřím, že nám to všem ještě pořádně nandáš! Takže jsme domluveni, ju:-) ?

A na závěr chci poděkovat všem, kteří se připojili ke komentářům. I když teď momentálně už bylo rozhodnuto, v podstatě to proběhlo dle vašich rad. Ty byly sice různorodé, ale když bych si vzala z každé něco, vyšlo by mi celkem slušné východisko z té mé patálie. Je vidět, že jste si článek nejen přečetli, ale také jste se nad mojí situací zamysleli a snažili se mi poradit a pomoci. A toho si strašně moc vážím. Teď vím, že když se dostanu do nesnází (a při mém štěstí to bude opět brzy:-D), můžu se na vás obrátit. A teď už taky vím, že i spolehnout. A za to vám všem ještě jednou a upřímně děkuji!

P.S. : než začnu být ještě víc a trapně sentimentální, mačkám tlačítko zveřejnit a utíkám rychle do pelíšku. Zase ten čas nějak letí a už je móóóc hodin! Takže sobě dobrou noc a vám přeji dobré ránko a krásný den:-)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 7. května 2013 v 3:43 | Reagovat

Sentiment vobec neskodil. Prave naopak.

PS Pochytil som to spravne? Stahovala si prakticky cez cestu? Ak ano, tak moj dodatocny sucit, zazil som to raz a je to priamy obraz hrozy. Nechcel by som to musiet opakovat...

2 Radka Radka | E-mail | Web | 7. května 2013 v 6:43 | Reagovat

Přeji ti hodně klidných a spokojených let v novém bytečku. Určitě jsi se rozhodla správně. Babičce přeji pevné zdraví a myslím, že v rodinném kruhu vám všem bude dobře. Zasloužíš si teď sluníčkové dny, aby ses pěkně zabydlela. Pamatuj - česká žena a švédská ocel vydrží všechno ;-)  :-D

3 Robka Robka | E-mail | Web | 7. května 2013 v 7:27 | Reagovat

Až jsem z toho naměkko... Moc vám přeji, že to takhle dopadlo, v babiččině bytě se určitě budete cítit dobře. Ať vám to tam vydrží co nejdéle! A babičce přeji, ať se v novém domově zabydlí a co nejvíc svornosti a zdraví do dalších let. :-)

4 bukvice2 bukvice2 | 7. května 2013 v 13:59 | Reagovat

Babicka bude urcite hodne rada az si to precte :-D. Mne osobne to nahnalo slzy do oci! hlavne at se vam v novem libi a prozijete tam jen krasne chvile! moc vam to preji :-D

5 Ivet Ivet | Web | 7. května 2013 v 17:14 | Reagovat

Držím palce ať se vám v novém bytečku líbí a hlavně, ať všechno zvládáš tak jako dosud. Ono se říká, že s manželem je to někdy těžké, ale bez něj prý také.
Říká se, že kdo nezažil nemůže posuzovat. Já jsem zažila, takže mohu posuzovat!
Jsou zde šťastně vdané blogerky, které jsou práven hrdy na své manžílky, ale jsou zde i ženy rozvedené, které jsou rády, že mají svým způsobem klid, jsou soběstačné a poradí si i bez poradny. ;-)
Znám takových nejen v práci víc, než těch spokojených! O_O  :-D ;-)

6 pavel pavel | 7. května 2013 v 22:48 | Reagovat

Konec dobrý, všechno dobré. :-)

7 karlaprazakova karlaprazakova | 8. května 2013 v 8:13 | Reagovat

Nádherý článek a myslím si, že dobré rozhodnutí. Převažují plusové záležitosti nad mínusovými. :-)
Přeji celé tvojí rodině klid a štěstí a třeba i nějaké penízky ze zálohy přijdou zpátky :-) .

8 lacicka lacicka | 8. května 2013 v 9:24 | Reagovat

tyden jsi mela narocny,ale myslim,ze jsi to zhruba zvladla.jeste nejake doklepy tam urcite budou.tak at se ti tam libi a nekdy pozvi ;-)

9 valin valin | Web | 8. května 2013 v 12:13 | Reagovat

Zpětně jsem si přečetla, čímž si si musela projít a chtěla bych ti k tomu taky říct pár slov. Pokud se tvoje maminka postará o tvou babičku, je to ideálně vyřešeno. To,že strýc si nárokuje prodej bytu, který by čistě teoreticky byl z poloviny jeho, je docela předčasný. Staří nemohoucí lidé, kteří jsou v péči své rodiny, jsou za dobrou péči velmi vděční. Není proto vyloučeno, že babička by mohla změnit svou závěť ve prospěch tvé matky. Péče o starého člověka je náročná, vím to dobře. Starám se o svou nemohoucí matku a ležícího bratra. Bydlí spolu v jednom bytě. Já jsem nastavila pečovatelskou službu, kterou platím a také službu zdravotní, která je přes pojišťovnu. Zažádala jsem jejich jménem o příspěvky na bezmocnost. To vše by mohla tvoje maminka také, i když nevím, kde bydlíte a jestli tam zasahuje spektrum pečovatelských služeb. Určitě ale zažádejte o tu podporu, protože každá koruna se hodí. A pro tvou babičku bude nejlepší, když bude u své dcery, která je ochotná se o ní starat. Držím palce :-)

10 Pukína Pukína | E-mail | Web | 8. května 2013 v 23:08 | Reagovat

[1]: Jo, jo, přes cestu:)
[2]: Děkuji za nás i za babičku. Poslední věta nemá chybu :-D
[3]: Moc děkuji za všechny. Budeme se všichni snažit.
[4]: Děkuji. Už četla a prý netušila, co se ve mě skrývá :-D
[5]: Moc děkuji. Tady mě ta "poradna" velmi mile potěšila:)
[6]: Snad ano :-?
[7]: Děkuji. Snad to rozhodnutí bylo správné...
[8]: Pozvu...Když vydržíš tak půl roku, než to tu dáme do normálního stavu :-D
[9]: Taky to nemáš jednoduché :-( Moc děkuji za podporu. U mamky jí bude určitě dobře, má barák, zahradu... Bohužel poslední výsledky u lékaře jsou prý hodně špatné... Ale pořád věřím, že to bude fajn...

11 domovina domovina | Web | 8. května 2013 v 23:52 | Reagovat

Tak to jsi měla pěkně perné dny. Jsi dobrá organizátorka. Obdivuji, jak jsi vše zvládla.
A přeji babičce zdraví. :)

12 Janinka Janinka | E-mail | Web | 9. května 2013 v 13:32 | Reagovat

To jsem něco prošvihla. Přečetla jsem si oba články a kdybys už nebyla přestěhovaná, přikláněla bych se stejně k téhle babičkovské variantě. Přesně, jak píšeš, i kdyby jste se měli později znovu stěhovat, nebyli by jste tlačení žádným šibeničním termínem.
Počtení mě vážně dojalo, jsi moc statečná ženská a vážně se občas stydím za svoje srdcevylejvání, které se s tím tvým nedá měřit ani v nejmenším. Držím pěsti, až se babičce i tobě daří! :)

13 Ježurka Ježurka | Web | 9. května 2013 v 13:33 | Reagovat

Krásné! Jsem ráda, že to vše dobře dopadlo, zvládli jste toho všichni až až a tak teď už jen přeji, aby to vydrželo hooodně dlouho! Moje maminka je o 10 let starší než Tvoje babička a když slavila 80 let, hráli jsme kuželky. Hodně štěstí a zdraví! Krásné dny! :-)

14 Pukína Pukína | E-mail | Web | 9. května 2013 v 20:59 | Reagovat

[11]: Život je dobrý učitel na různé přizpůsobování:) A moc děkuji :-)

15 Pukína Pukína | E-mail | Web | 9. května 2013 v 21:07 | Reagovat

[12]: Ááále, nic jsi neprošvihla. Takový normální týden v takové normální rodince :-D  :D
A moc děkuji. Ale taky máš své důvody k vylejvání srdíčka...a ne malé! Takže vylejvej dál ;-)
[13]: Ježurko, děkuji Vám. To jste měli taky super oslavu. My jsme právě s babičkou na 70tku hráli šipky, na 80tku bowling, tak proto jsem navrhla na 90tku diskošku :-D

16 Pukína Pukína | E-mail | Web | 9. května 2013 v 21:11 | Reagovat

A jinak všem moc děkuji za povzbuzení a držení palečků. POMÁHÁ TO! Dnešní hlášení od mamky zní - šílené hodnoty - sice pomalinku - ale klesají :-)  ;-) !!!

17 Argonna Argonna | Web | 10. května 2013 v 12:27 | Reagovat

Tak stahovanie byva hekticke, osobne nemam rada ked sa mi meni miesto, kde som sa uz zabyvala, dufam ze vam bude v babickinom byte dobre :) A velmi pekne a milo si napisala ten odkaz pre babicku, ta moja by uz asi nad tym plakala :-)

18 Knedla Knedla | Web | 10. května 2013 v 15:31 | Reagovat

Jasně, takové babičky jsou sto spojovat dlouhá léta celou rodinu, kdo by nebyl rád nablízku alespoň jedné moudré stařence? V naší rodině je to taky tak ;-)

19 Frypat Frypat | E-mail | Web | 12. května 2013 v 10:07 | Reagovat

Pěkný článek.Jsi silná osobnost a doufám,že už si to uvědomí i ten Tvůj zhulenec :-)
Přeji vám hodně štěstí a aby jste se nemuseli stěhovat ještě dlouhá léta ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama