ZDRAVÍM VŠECHNY, CO NA TENTO BLOG ZABLOUDILI (AŤ UŽ ÚMYSLNĚ ČI NÁHODOU).
BOHUŽEL JÁ A MŮJ BLOG SI MUSÍME VZÍT DOVOLENOU.
NEDOKÁŽI ŘÍCT, ZDA JE TO JEN NA PÁR DNÍ ČI NA TÝDNY.
ALE AŽ SI VYŘEŠÍME, CO VYŘEŠIT MUSÍME, OPĚT SE OZVEMEMrkající
ZATÍM VŠEM PŘEJI SAMÉ KRÁSNÉ DNY PLNÉ SLUNÍČKA
Usmívající se

Zpověď vánočního stromečku

6. ledna 2013 v 2:26 | Pukína |  ČLÁNKY - témata, co mě jen tak ťukla
Nazdárek :-)
Jsem vánoční stromeček a zítra už mi skončí služba. Někteří mí kolegové možná pláčou, protože už jsou skoro opadaní a půjdou na skládku. Dobře, v lepším případě nakrmí zvířátka v lese či v ZOO. Já ne, jsem totiž umělý :-) . Ale nesměji se jim, i když to tak vypadá. Mám totiž taky na kahánku. Každý rok slyším své majitele, jak se dohadují - Živý stromek krásně voní,... To jo, ale je drahý... A brzy opadá... Ale ten umělý umí udělat taky slušný bordel... Z lesa je opravdový, autentický... Z marketu je sice levný, ale vypadá chcíple... Ale když už ho máme, tak ho nevyhodíme, ne?... Třeba bude živý příští rok...
Tak to slyšíte. Dnes už si nikdo nemůže být svou prací jistý, ani já... Moc by mě mrzelo, kdybych skončil. Snažím se moc neopadat, i když je to čím dál těžší. Ukecal jsem Ježíška, aby kolem mne vysadil spoustu darů, abych přes ty holé větve působil bohatě. Tvářím se mladě, nadšeně a zářím jako tisíc hvězdiček, aby na mě majitelé byli pyšní. Stojím rovně, nehrbím se a vzhlížím vzhůru. Chlubím se a dávám na odiv své ozdoby, které mám krásné, nové, třpytivé. Ale jsou tu i takové baně, co zažily kolegy přede mnou. Jsou otlučené, nakřáplé, bez lesku, ale prý mají své kouzlo a historii. No jo, nostalgie, chápu.
Jak říkám, jsem celkem mladý, ale vzpomínek už mám taky dost. Makám v rodině, kde se teda nestýkají každou neděli na oběd, ale na vánoce jich tu tedy je. A letos? To dofrčela i ta Anglánka, co slavila nějaký ten pátek s tlustoprdem Santou. A přibyl tu další pes! No, jo, je mi jasné na co se ptáš...jo, oňufával mě a ulevil si. Ale stačil jsem uhnout. Děti tu mají taky, tak si musím dávat majzla, abych nesletěl, to už bych příště asi neukecal. Dali mě na stolek. Ale takový ubožáček malý, že na mě ti prckové stejně dosáhli. No chápeš to?
Jestli měli napečené? Jo, nejvyšší šéfová se snažila a činila. Pracny, linecké, rohlíčky, věnečky,...znáš to, ne? Že se jí chtělo, já bych to asi nedal. Strojili mě na Štědrý den, nejvíc se do toho hrnula ta Anglánka s neteří, ta mi tam nacpala ty baňky vykopávky. Ještě do toho chtěla kecat jedna, ale uzemnili ji. Ale jo, slušelo mi to moc. A když večer přišel Ježíšek, já pěkně svítil a oni rozbalovali ty dárečky, do toho zpíval Goťák koledy,...pěkné to bylo. A ty dětičky jak jásaly a ty očička jim svítily snad víc než já v celé své kráse. Ale přál jsem jim to a byl jsem s nimi rád. A vůbec se s tím letos nemazlili, jsem ani nestíhal sledovat, co všechno v těch balíčkách bylo! Ale ono to nakonec není důležité, hlavně že udělaly spoustu radosti. Pak jsem tady ještě pár dní sledoval tu báječnou vánoční atmosféru, která je jedinečná, nenapodobitelná a nenahraditelná.
A zítra mám padla... Sundají ze mě ty ozdůbky a světýlka (čokoládky už na sobě dááávnou nemám), zabalí mě do igelitu, svážou a vynesou na půdu. Neříkám, že tam je nuda. Tam se děje taky spoustu věcí! Sem tam někdo zajde a donese nějaký ten zbytečný krám, který už nemá své místo, ale do konťasu se mu nechce. Občas si zase přijdou pro pár věcí ověnčených vzpomínkami a bulí mi tady. A nebo tu mám taky staré fotky - to jsou ti takové výbuchy smíchu, to bys čučel! A dopisy - to je počteníčko! Takže je tu taky celkem fajn, ale vánoce jsou vánoce... To je úplně něco jiného.
A i když jsem přišel opět o pár kousků "jehličí", ty letošní vánoce byly moc fajn. Užil jsem si je se vším všudy a snažil se, abych umocnil už tak báječnou atmosféru. Moc mi to slušelo, dobře jsem se bavil, bylo mi krásně a příjemně. A za to vám, moji milí zaměstnavatelé, moc děkuji. A i kdyby jste si to příští rok rozmysleli a dali mi padáka, budu šťastný za to, co jsem s vámi prožil. Budu sledovat vaše životy z půdy a čekat, až někoho opět přepadne nostalgie a vzpomene si na starého, dobrého přítele, který vám pár let dělal radost o vánocích... Už se moc těším!!!
Váš stromeček
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | 6. ledna 2013 v 15:13 | Reagovat

Zajímavé. Pobavila jsem se, díky :-)

2 Darja Darja | 30. ledna 2013 v 11:23 | Reagovat

Velmi krásné, vtipné, přitom s krásným příběhem. Tleskám ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama