ZDRAVÍM VŠECHNY, CO NA TENTO BLOG ZABLOUDILI (AŤ UŽ ÚMYSLNĚ ČI NÁHODOU).
BOHUŽEL JÁ A MŮJ BLOG SI MUSÍME VZÍT DOVOLENOU.
NEDOKÁŽI ŘÍCT, ZDA JE TO JEN NA PÁR DNÍ ČI NA TÝDNY.
ALE AŽ SI VYŘEŠÍME, CO VYŘEŠIT MUSÍME, OPĚT SE OZVEMEMrkající
ZATÍM VŠEM PŘEJI SAMÉ KRÁSNÉ DNY PLNÉ SLUNÍČKA
Usmívající se

Pohádkový Štědrý den

31. prosince 2012 v 0:13 | Pukína |  TÉMA TÝDNE
Štědrý den... Zkusili jste si ho představit jako pohádkovou bytost? Určitě je to už postarší pán, protože nás svou přítomností těší už spousty let. Ale lepší výraz bude asi pohádkový dědeček. Chodí po světě 24.prosince a rozdává všude kolem sebe radost. Nakoukne okýnkem do všech domovů a tam se najednou stane zázrak. Jako očarováni kouzlem se najednou měníme my i naše domovy. Štědrý den je všude vidět i cítit. Zdobí se stromečky, svítí světýlka, rozléhá se vůně jehličí, vanilky a skořice. Do našich domovů vstupuje radost, štěstí, pohoda a láska. A nejen děti, ale i dospělí cítí chvění a "doteky motýlků" až někde v žaludku, jsme nadšení, netrpěliví, plni očekávání... Co nám ten Štědrý den spolu s Ježíškem přinese? Jak dlouho v nás kouzlo vánoc zůstane? Nedočkavě dožvíkáme poslední sousta kapra a salátu a těšíme se ke stromečku. Vzpomněl si na nás někdo? Udělám i já někomu výběrem dárku radost? A tady mám bohužel už pár let pocit, že to náš pohádkový dědeček vzdává a dává prostor štědrému večeru. A protože noc je mladá, představuji si Štědrý večer taky jako mladíka, který dnešním dětem našeptává samé hlouposti. Jak dlouho se v nás drží to kouzlo vánoc? Jak dlouho si děti pamatují, že krájeli jablíčko a hledali hvězdičku, že pouštěli skořápky po vodě a s napětím čekali, kam ta jejich doplave, jak dlouho si pamatují tu atmosféru, to očekávání, než přijde Ježíšek? A jak dlouho ví, co jim nadělil? Je velká škoda, že dnešní vánoce nejsou jako dřív. Dnešní děti přichází o spoustu zážitků a tradic. Myslím, že Štědrý den je sice kouzelný dědeček, ale už mu dochází síly...

Je na nás, abychom mu trošku s těmi vánoci pomohli. Aby všude kolem nás bylo stále to úžasné kouzlo, které chytí za srdce každého z nás. Tak jako v každé pohádce, musí i tady Štědrý den bojovat. Věřím, že vyhraje nad těmi, co tvrdí, že vánoce jsou jen volné dny plné přejídání, že opět rozsvítí oči všech dětí, že v nich opět uvidíme jiskřičky napětí, očekávání i štěstí. A že ten náš krásný, milý a jedinečný Ježíšek vyhraje boj nad Santou a dědou Mrázem a všechny děti jej budou nadšeně vyhlížet a vítat. Že nás všechny dostane to pravé kouzlo vánoc...
Přeji všem vše nejlepší do nového roku a příští vánoce, ať jsou pohádkové pro každého.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lastchange lastchange | Web | 31. prosince 2012 v 1:17 | Reagovat

Moc hezky napsáno, zajímavé pojetí, trošku mě to chytilo za srdce :)

2 Natas Natas | Web | 31. prosince 2012 v 8:24 | Reagovat

Až na to, že o tomto jsem psala už já, jsem ráda, že jsem tě inspirovala. Tak snad ti ten Štědrý den nadělil také slušnost a vlastní fantazii.

3 pukina pukina | 31. prosince 2012 v 14:01 | Reagovat

Vše, co píši je pouze z mé hlavy. Název blogu je Vítej v pohádce, což znamená, že mám snad svoji fantazii a nepotřebuji kopírovat. Ale díky za každý komentář, jsou to vaše názory a respektuji každý.

4 Natas Natas | Web | 31. prosince 2012 v 21:19 | Reagovat

Není sporu o tom, kdo napsal článek první, název blogu neznamená nic a už vůbec to, že píšeš z vlastní hlavy. Psaní z vlastní hlavy vypadá asi tak, že přicházíš skutečně s něčím novým a originálním, což se v tvém případě rozhodně nekoná. Osobně velmi pochybuji, že se během několika dní najde druhá osoba píšící tu samou myšlenku, dokonce stejnou představu. Velká náhoda, nemluvě o tom, že náhody neexistují. Tvé tvrzení o tom, že si článek nečetla je též sporné. To zda nepotřebuješ kopírovat si od této chvíle pohlídám a budu li mít i podruhé ten dojem, budu věc řešit se správcem. Takže pěkné a hlavně originální psaní.

5 Gabi Gabi | E-mail | 3. ledna 2013 v 7:43 | Reagovat

[4]: Pukina mozno nie je originalna, ale rozhodne neuraza inych a necenzuruje. Dokaze uniest kritiku cestnejsie ako Vy sama. prajete jej nieco, co sama nemate - slusnost. Ste naozaj obdivuhodne stedra.
Na vasom  cenzurovanom blogu mi trikrat nepresla reakcia, na vas komentar mne. Prosim Pukinu o prepacenie, umiestnim ho k vam tu.: "Viac ako vase " umenie" ma na vasom blogu,  zaujalo uvitacie upozornenie, ktore som na ziadnom inom nenasla : " Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu." Nedokazete, Nastas, uniest kritiku a pritom sama tak rada kritizujete. Vo svojich komentaroch vam, som nebola vulgarna, iba kriticka k vasim slovam. Takze vasa cenzura funguje, to davam na vedomie aj ostatnym.  :-D
Este raz prosim Pukinu o prepacenie.

6 pukina pukina | 3. ledna 2013 v 14:47 | Reagovat

Milá Gabi, vůbec se nezlobím, spíše Vám děkuji. Jak za zastání, tak hlavně za Váš názor. Samozřejmě mě mrzelo, když mě Natas nepravdivě obvinila, tím spíš, že teprve začínám. A také jsem hned reagovala. Ale zjistila jsem, že je to naprosto zbytečné plýtvání mým časem a energií. To, že teď píši je jen proto, že jste zavítala na můj blog. Ti, kteří jsou ve své práci nejlepší, si váží svých čtenářů, posluchačů,...a jejich názorů.Pokud není kritika vulgární(což ve Vašem případě opravdu není), může člověka posunout dál v jeho práci. I já jsem samozřejmě ráda, když mě někdo pochválí. Ale když přijde kritika, zamyslím se nad tím a někdy třeba díky ní zjistím, že by to šlo udělat lépe. Ale tohle lidé jako Natas nikdy nepochopí! Nechtějí slyšet názor, pokud jim nemaže med kolem pusy. Pak se v tom medu patlají a lepí, nevidí a neslyší nic jiného než sami sebe. A těžko se dostanou dál. Já si třeba osobně myslím - je to pouze můj názor - že Natas pěkně maluje a měla by do toho dát i energii vloženou do psaní, které jí - podle mě - moc nejde. Ale jak říkám, takové i jiné "rady" jsou naprosto zbytečné. Milá Gabi, neplýtvejte už taky svojí energií, využijte ji tam, kde to má smysl. To je samozřejmě jen dobře myšlená rada, vůbec nic proti Vám nemám. A taky Vás ráda uvítám i na svém blogu a budu ráda za jakýkoliv Váš komentář a narozdíl od jiných beru i kritiku. Děkuji. Tento komentář uložím i na blog Natas a uvidíme, jestli "projde" schvalovacím procesem :-)

7 Massacrew Massacrew | E-mail | Web | 30. ledna 2013 v 9:59 | Reagovat

Och, už vidím ty silné komentáře pod tak hezkým článkem, jenž způsobují, že i mně dochází síly. Bože, je zvolené téma Štědrý den, nemyslíte si někteří, že je možné, že máte třeba podobný názor a myšlenky? Hned označovat autorku tohoto článku a blogu za někoho bez fantazie, to celkem mrzí i mě. Myslím, že je pravda, že Pukina dokáže lépe unést nějaký blábol jiné slečny a nechá své fantazii dále prostor. Někdo tak útočný, jako je ta slečna od N (nějak mi to jméno jde proti srsti), nemůže asi nikoho pochválit, protože se soustředí sám na sebe. Ach, Puki, máš moc hezký článek a téhle krize si nevšímej. ;) Boží mlýny melou, třeba i ona jednou zjistí, že vzala někomu nápad.

8 pukina pukina | E-mail | Web | 30. ledna 2013 v 14:26 | Reagovat

[7]: Děkuji mnohokrát za podporu. Mrzelo mě to, byl to můj 1."zápis" na blogu a najednou toto. Ale dávno jsem se přes to přenesla. Myslím, že už všichni vidí, že nemám potřebu někoho kopírovat. Natož slečnu N :) Párkrát jsem mrkla na její blog a zjistila, že ta dáma mi za to nestojí. Pokud jí někdo napíše jen malinkou výtku, hned útočí. Už tam nechodím, nic dobrého bych si odtud nevzala. Já naopak vítám i kritiku, protože ta člověka posune zase dál, pokud samozřejmě není jen útočná a urážlivá. Když se to naopak líbí, je to jen plus a dvojnásobná radost. A pokud se lidé vrací, je to super.
Uff, jsem se zase rozkecala, že? Děkuji mnohokrát a určitě se občas stavím na návštěvu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama